مناطق گردشگری بندر انزلی

img7

منظقه آزاد گردشگری بندر انزلی

Bandar-e Anzali Free Zone

منطقه آزاد تجاري انزلی در جاده زیباکنار به انزلی قرار دارد . در کنار مجتمع تجاري کاسپین و در حاشیه دریاي خزر قرار دارد. داخل منطقه آزاد مجتمع هاي تجاري بسیار شیک و مدرن احداث شده است .

آدرس: منطقه آزاد انزلی، بلوار شهید فاتحی، فاز تجارت و سیاحت، سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی

img7

تالاب بین المللی گل لاله

Anzali International Lotus Logan

مرداب انزلی از جالب‌ترین و بزرگترین زیستگاه‌های طبیعی جانواران ایران محسوب می‌شود و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از پرندگانی است که از سوی کشورهای همسایه شمالی به ایران می‌آیند.

img7

پل تاریخی غازیان

Anzali Historical Bridge

پل غازیان روی رودخانه انزلی، بین غازیان و میان پشته و در مسیر ارتباطی تهران - رشت قرار دارد. پل غازیان در زمان خود از معدود پل‌های پیشرفته جهان در نوع خود بوده و بر همین اساس، جزو پل‌های تاریخی ایران به ثبت رسیده است.

img7

موج شکن انزلی

Anzali breakwater

موج شکن انزلی که برای جلوگیری از آسیب رساندن موج های دریا به کشتی ها و قایق ها ساخته شده، اکنون به محلی برای تفریح تبدیل شده است. تقریبا هر بازدیدکننده از انزلی یک عکس یادگاری در کنار موج شکن دارد.

img7

برج ساعت انزلی

Anzali Clock Tower

این برج که یکی از قدیمی ترین بناهای انزلی است و هنوز از آن استفاده می شود، پشت بازار سپه و میدان انزلی واقع شده است. ظاهرا این برج به دستور خسروخان گرجی، حاکم ناصرالدین شاه در انزلی در سال 1194 شمسی ساخته شده است.

img7

بلوار ساحلی

Beach Bulvar

از آنجا که بندر انزلی از سالیان دور با روسیه تزاری هم مرز بوده و رفت و آمدهای بسیاری بین شهرهای هم مرز با انزلی صورت می گرفته حال و هوایی اروپایی داشته که نشانه های آن را در معماری شهر می توان مشاهده کرد.

img7

کاخ موزه تاریخی بندر انزلی

Historical Palace Museume of Anzali

کاخ خوشتاریا خود متعلق به تاجر روسی بوده که برق را به ایران آورده است. کاخ امروز به موزه نظامی نیروی دریایی تبدیل شده که انواع سلاح گرم و سرد از زمان صفویه به بعد را در معرض تماشا قرار می دهد.

img7

بنای حافظیه انزلی

Hafezieh Building

در بالای بلوار ساحلی انزلی و در کنار بنای شهرداری، بنایی سفید رنگ شبیه حافظیه شیراز قرار دارد. این بنا در سال 1311 به سفارش شهرداری و توسط گروهی از مهندسان آلمانی احداث شد.

img7

کشتی میرزاکوچک خان جنگلی

Mirza Koochak Khan Ship

این کشتی تنها شناور سواحل شمالی کشور است که برای مقاصد تفریحی مورد استفاده قرار می گیرد. صرف یک وعده همراه با موسیقی و عبور روی آب های تالاب انزلی و دریای خزر تجربه ای است که ارزش امتحان کردن دارد.

img7

بازار ماهی فروشان

Anzali Fish Cort

سابقه بازار ماهی در انزلی به بیش از یک قرن پیش باز می گردد و بازار ماهی انزلی و سماکان این شهرستان از گذشته های دور جایگاه خاصی در تجارت یا خرید و فروش ماهی و حتی تصمیمات مربوط به صنف صیادی برخوردار بودند.

img7

بازار گیلار

Gilar Bazar

بیشتر کالاهای ارائه شده در این بازار اجناس ترک و روس بوده و انواع پوشاک، لوازم تزیینی، لوازم آرایشی و لوازم لوکس منزل را می توان در اینجا یافت. امکانات رفاهی این بازار شامل پارکینگ ، غذا خوری ، پارک کودک کوچک و ... می باشد.

img7

بازار کاسپین

Caspian Bazar

در این بازار محصولات متنوع از پوشاک تا تزیینی و آرایشی و لوازم لوکس منزل عرضه می شود. بیشتر کالاهای ارائه شده در این بازار از اجناس ترک و روس می‌ باشد.

آیا تا کنون نقشه مناطق تفریحی بندرانزلی را دریافت ننموده اید؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:
top